The Candy Stripe busser

The Candy Stripe busser

av Lorenzo W. Milam

Ther er en stor bok jeg leste for tjue år siden. Det var av en sexterapeut fra Skandinavia. Hun skrev om hva hun kalte "de seksuelle minoritetene." Hun sa at de største seksuelle minoritetene er permanent funksjonshemmede, særlig de som er på sykehus og sykehjem. Hun sa at etikken til disse stedene dikterer at vi ikke bør ha noen seksuell frihet overhodet: ingen kjærlighet, ingen lidenskap, ingen utgang.

PEople låst i slike varehus gjør dobbelt plikt. Samfunnet har undertrykt sex av de åpenbare årsakene: fordi det er så pinlig, er det så ufattelig kraft. (Som religion og penger - hele spørsmålet om sex har skapt en slik flamme av frykt.)

Sex og funksjonshemmede? Det er dobbeltfylt. De funksjonshemmede er ikke ment å tenke på, vil ha, trenger, kunne ha sex. Det er en motsetning i form og forståelse. Vi har blitt samfunnets eunukker.

But (som en av mine favorittforfattere sa) vi dammer seksualitet på egen risiko. Det kan kanaliseres og omdirigeres - men når vi prøver å blokkere sin styrke helt, skaper vi monstre, både innenfor og uten.

I se quadriplegics, MS'er, gamle polioer, de blinde, hjerteinfarktoffrene, setter sin seksualitet på bakbrenneren, eller verre, prøver å snuff flammene helt. Seksualitet opphører dermed ikke å være et problem (de tror). Mangel på seksualitet blir en preferanse, ikke sant?

Seksuelle minnesmerker

Ada husker jeg denne fantastiske kroken fra Sverige om seksuelle minoriteter. Legen som skrev det ønsket å sette opp disse bussene, disse CIRCUS-bussene. Og hva ville de bære rundt? Horer!


Få det siste fra InnerSelf


Than prostituerte ville bli bussed inn i de store sykehusene. Du kjenner dem, du kjenner dem godt - de kaste, mørke sykehus og pleiehjem med sine slitne olivgrønne vegger og deres lukter-luktene av forfall og tristhet og tørket opp sorg Vi har alle kjent steder som .

Than horer ville komme inn, et dusin av dem, femten, to dusin. Hver ville bli tildelt en pasient, eller to-å elske, å elske, å holde. Første gang på lang tid, for noen av pasientene (jeg skrev nesten fanger). For noen av dem, den første gangen noensinne.

And for de som ikke kunne få det opp eller for de som ikke hadde følelse der nede? Manipulering, visuell stimulans, ord, ord hvisket i ørene, hendene som stimulerer enhver del av kroppen, hvilken som helst del hvor kjærlighetsfølelsen hadde blitt overført. (Og de har flyttet et sted, de gjør alltid: i nakken, øreflommene, leppene, skuldrene, armhulene: De sier at det er en av de mest sensuelle kroppsdelene.) Hendene overalt - og hvisket fornuftig.

A kjærlighetens karneval. Hver måned vil de røde og hvite stripede, gulhjulede bussene trekke opp til sykehjemene i byen: "chronikken", "pasientene" ga store gouts of love, fra fagfolk.

WSkal sykepleierne bli skandalisert? Selvfølgelig. Politikerne? Forskrekket! Etablissementet? Redaksjonene ville fly. Har du hørt hva de gjorde på Vets 'sykehus? De la ut - (hva kaller de dem?) "Chronikken", de lar dem få horer på avdelingene! Kan du tro det? Whores blir betalt med skattebetalernes penger.

And alle ville være appalled, rasende, prøver å stoppe det ... dette, dette ... skjer i varehusene våre, for permanent deaktivert. Alle ... alle sammen bortsett fra Charlie.

Hva med Charlie?

Charlie har vært der på Veterans hjem for tjue-no, la oss se, det er to og to år nå. Han ligger bare der, ser på fjernsyn, røyker sigaretter. Ordrerne feed ham, rydde ham opp. Han har ingen familie, ingen som kommer til å se ham. Det var en onkel, tilbake, når? 1970? 1972? Den gamle fyren døde eller bare gikk bort, ble aldri sett igjen

CHarlie tror noen ganger på dagene, da da han var atten, før han (eller noen) noensinne hørte om Vietnam. Han var så ung, full av piss og eddik - å gå ut med jenta, Janine, og noen ganger sent på kvelden, ville hun holde ham i fronten av den gamle coupeen (en '59 Plymouth, brunfarge, med skjørter) hold ham, hold ham så tett, og det var som om han skulle briste, følelsen av det myke håret på ansiktet hans, den fantastiske aromaen - hva var det? Og de ville være så nært at han trodde han skulle briste ... det var før Viet Nam og landminene. De hadde fortalt ham om gruvene, men han gjettet aldri, aldri gisset hva en landgru kunne gjøre til kroppen, til beina, til de milde delene av ham der nede, til sjelen.

Hørene ... ville bli tildelt en pasient, eller to
- å elske, å elske, å holde.

HJeg hadde aldri gjettet. Vi barna var så uskyldige, så veldig uskyldige ... Og siden da ... hva har det vært? ... siden 1965-over to tiår har Charlie vært først på Veterans sykehus (to og et halvt år, tolv operasjoner, ikke mange av dem vellykkede). Og så her i sykehjemmet. Hans familie? De har nettopp dødd av. Som hans venner. Død av, eller forsvunnet. Nå er det ordrerne, og hjelpepersonene, og de andre pasientene ... og TV-en. Lyden av skyte-raketter og bomber, på TV, støter det fortsatt på ham når han hører det. Lyden av krig, på TV, og stemmens lyder, middagskuffen kommer opp. Noen ganger spiser han - men for det meste ligger han bare der, røyker kameler. Og det er ingen unntatt sykepleierne å minne ham om Janine, og tiden for to tiår siden ...

EVeryone mener at "Whore Bus" er en skandale. Alle i byen. Bortsett fra Charlie - og noen av hans venner på menigheten. Fordi det er noe han ikke har kjent i tjue år. Berøringen av en kvinne ... ser på henne når hun kommer nærmere ham. Hennes hender. Hennes hår faller bare så ... Det har vært tjue år. "Min Gud," tenker han: "Hvor vakkert ... hennes hender og øynene. For meg ..." Alle er imot det. Bortsett fra Charlie ... og noen av hans venner, der i menigheten ...

Denne artikkelen ble uttrukket fra boken "CripZen', av Lorenzo W. Milam? 1993, Utgitt med tillatelse fra utgiveren, Mho & Mho Press, Postboks 3490, San Diego, CA 92163.

Info / Bestillingsbok


Om forfatteren

Lorenzo Milam har blitt referert til som "overlevende overlevende". Deaktivert i over førti år, han er forfatteren av ni bøker, inkludert to romaner. Hans siste reisebok, "The Blob That Ate Oaxaca," ble nominert til 1992 Pulitzer-prisen.

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

følg InnerSelf på

facebook-ikonettwitter-iconrss-ikonet

Få den siste via e-post

{Emailcloak = off}

FRA REDAKTØRENE

Dyreperspektiver på Corona-viruset
by Nancy Windheart
I dette innlegget deler jeg noen få av kommunikasjonene og overføringene fra noen av de ikke-menneskelige visdomslærerne jeg har koblet til om vår globale situasjon, og spesielt smeltedigelen ...
Rekeningsdagen har kommet for GOP
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Det republikanske partiet er ikke lenger et politisk-amerikansk parti. Det er et uekte pseudopolitisk parti fullt av radikaler og reaksjonærer hvis uttalte mål er å forstyrre, destabilisere og ...
Hvorfor Donald Trump kunne være historiens største taper
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Oppdatert 2. juli 20020 - Hele coronavirus-pandemien koster en formue, kanskje 2 eller 3 eller 4 formuer, alle av ukjent størrelse. Å ja, og hundretusener, kanskje en million mennesker vil dø ...
Blue-Eyes vs Brown Eyes: How Racism is Teached
by Marie T. Russell, InnerSelf
I denne episoden fra Oprah Show fra 1992 lærte den prisbelønte antirasismeaktivisten og pedagog Jane Elliott publikum en tøff leksjon om rasisme ved å demonstrere hvor lett det er å lære fordommer.
En forandring vil komme...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30. mai 2020) Mens jeg ser på nyhetene om hendelsene i Philadephia og andre byer i landet, har jeg lyst til det som skjer. Jeg vet at dette er en del av den større endringen som tar ...