Hvor trygt er stedet for tilbedelse?

Hvor trygt er stedet for tilbedelse?

Mange amerikanere kan lure på hvilke sikkerhetstiltak som er på plass på deres tilbedelsessted etter at 11-folk ble drept i oktober 27 skyting på Synagogen av Livets Liv i Pittsburgh.

President Donald Trump også referert til dette spørsmålet da han sa "resultatene ville ha vært langt bedre" hvis livets samling hadde væpnede vakter eller medlemmer.

Ifølge nyhetsrapporterSynagogen av Livets Liv hadde ikke væpnede vakter til stede ved skytingstidspunktet. Mange samfunnsledere bestrøket Trumps uttalelser og hevdet at økende væpnet sikkerhet ikke var løsningen.

Vi er en sosiolog og kriminolog hvem i 2015 gjennomførte en nasjonal studie av religiøse menighets erfaringer med, frykt for og forberedelser til kriminalitet.

Vår studie, som ble støttet av National Science Foundation, presenterte en undersøkelse av over 1,300 steder for tilbedelse og dybdeintervjuer med mer enn 50 congregational ledere.

Vi spurte hver leder - personer med betydelig kunnskap om menighetens virksomhet - om menighetens historie om kriminalitet, sikkerhetsforanstaltninger, individets vurdering av fremtidig kriminalrisiko og frykt, og en rekke spørsmål om menighetens virksomhet og nabolag.

Mens synagogens treet ikke var en del av vår studie, kan resultatene av dette arbeidet gi nyttig innsikt i samtaler om kriminalitet og sikkerhet i steder for tilbedelse. Her er hva vi fant.

Trusler og frykt

Forbrytelser, oftest hærverk og tyveri, ble forpliktet til omtrent 40 prosent av menighetene i året før undersøkelsen. Denne samlede prosentandelen var ikke vesentlig forskjellig på tvers av religiøse tradisjoner.


Få det siste fra InnerSelf


Da vi gravd dypere, fant vi imidlertid at synagoger og moskeer takler kriminalitetsrelaterte problemer som er mye forskjellige enn gjennomsnittskirken.

Hvor trygt er stedet for tilbedelse?
Kvinner tar vei til Dar Al-Hijrah islamske senter i Falls Church, Virginia. Reuters / Kevin Lamarque

Vår undersøkelse fant for eksempel at synagoger og moskeer var tre ganger mer sannsynlige enn at menighetene generelt hadde fått en eksplisitt trussel i det foregående år.

Respondenter rapporterte også betydelig større frykt for at menighetene ville bli angrepet eller myrdet på menighetens eiendom. Dette bidrar til å forklare Et annet mønster vi fant: Jødiske og muslimske menigheter er på mange måter langt foran menighetene som representerer andre religiøse tradisjoner når det gjelder å tenke på og gjennomføre sikkerhetsforanstaltninger.

Sikkerhetsforanstaltninger

De undersøkelse viste at 40 prosent av menighetene har på plass minst fire av 18-sikkerhetsforanstaltningene spurte om i vår undersøkelse. Om 43 prosent av menighetene har et alarmsystem, 28 prosent bruker sikkerhetskameraer, og 25 prosent har tatt skritt for å begrense antall oppføringer i sine bygninger.

Hvor trygt er stedet for tilbedelse?

Våre intervjuer fant at de fleste tilbedelsessteder har vanskelig å implementere sikkerhet. Noen av dette er ganske enkelt ikke nok penger. Større og rikere menigheter har en tendens til å ha mer sikkerhet på plass.

Utover ressurser har våre intervjuer konsekvent funnet at steder for tilbedelse ser sikkerhetstiltak som en potensiell trussel for deres oppdrag å skape en hellig plass som er åpen for deres lokalsamfunn.

Men vår undersøkelse fant også at synagoger og moskeer var mye mer sannsynlig enn den gjennomsnittlige menigheten å ha sikkerhetskameraer, begrensede inngangspunkter, sikkerhetsvakter og andre sikkerhetsforanstaltninger. For eksempel rapporterte bare 17 prosent av alle menighetene i vår undersøkelse bruk av sikkerhetsvakter, enten på heltid, deltid eller for spesielle arrangementer. Dette sammenlikner til litt over 54 prosent av synagogene og 28 prosent av moskeer. Synagoger er også mer sannsynlig å ha kommunisert med deres lokale politiet.

Utover statistikken, vår dybdeintervjuer med kirkens ledere fant ut at synagoger og moskeer pleier å legge stor vekt på sikkerhet. For synagoger spesielt, fant våre intervjuer at lokale organisasjoner er effektive til å dele informasjon og ressurser om sikkerhetstrusler og strategier - for eksempel Jødiske fellesskapsrelaterte råd.

Fremtidige skritt

USA må finne måter å håndtere truslene og volden mot synagoger, moskeer og andre tilbedelsessteder. I mellomtiden kan menighetene vurdere deres sikkerhetsrisiko og forholdsregler.

De guddommelige ressursene i de fleste menigheter gir noen begrensninger, men det er trinn de kan ta med lite eller ingen kostnader. For eksempel kan menigheter vurdere om inngangspunkter bør begrenses for å øke medarbeidernes og medlemmernes evne til å observere hvem som går inn i bygningen.

Congregations er ikke alene i denne innsatsen. Mange lokale politimyndigheter vil gjennomføre en sikkerhetsvurdering for spesifikke menigheter eller tilby et verksted for flere menigheter. Videre har mange menigheter medlemmer som har relevante ferdigheter, fra å installere nye låser for å sette opp sikkerhetskameraer. Bare å starte en samtale i samfunnet ditt, kan hjelpe din menighet å identifisere disse ressursene.Den Conversation

Om forfatterne

Christopher P. Scheitle, assisterende professor i sosiologi, West Virginia University og Jeffery T. Ulmer, professor i sosiologi og kriminologi, Pennsylvania State University

Denne artikkelen er publisert fra Den Conversation under en Creative Commons-lisens. Les opprinnelige artikkelen.

Bøker av Christopher P. Scheitle

{amazonWS: searchindex = Bøker; søkeord = Christopher P. Scheitle; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

følg InnerSelf på

facebook-ikonettwitter-iconrss-ikonet

Få den siste via e-post

{Emailcloak = off}